shookaramsar0111 2022-08-30 0 دیدگاه

نمک آبرود

نمک آبرود جاذبه‌های زیادی دارد. از خط ساحلی دریای خزر تا جنگل‌های دامنه البرز و قله‌های زیبا، همگی جزو دیدنی‌های طبیعی نمک آبرود هست. تفریحات آبی مثل شاتل‌سواری، پاراسل، جت‌اسکی و…، تله‌کابین، سورتمه‌سواری، کارتینگ، شهربازی، زمین اسکیت و تنیس، پیست دوچرخه‌سواری، پل معلق و… از سرگرمی‌های نمک آبرود به‌شمارمی‌روند.

نمک آبرود در همه ایام سال آب‌وهوای خوبی دارد. ولی برای موجه نشدن با بارش‌های شدید و ناگهانی، بهتر است بهار و تابستان و ماه‌های اول پاییز به این شهر سفر کنید.

قله دیو حمام

نمک آبرود از آن مناطق طبیعی توریستی پرطمطراق است. یعنی تا جایی که آب‌وهوا و شرایطش اجازه بدهد، چیزی از تنوع پوشش گیاهی و جانوری کم ندارد. جایی مثل قله دیو حمام هم با آن داستان‌های افسانه‌ای، جذابیت این منطقه را بیشتر می‌کند. ماجرا از این قرار است که در این قله، چاله‌ای به همین نام شکل گرفته که یک اتفاق زمین‌شناسی خیلی ویژه محسوب می‌شود.

دیواره‌های این گودال 30متری، به شکل عجیبی کاملا قائم ایستاده‌اند. داستان‌های افسانه‌ای محلی، این چاه بزرگ را حمام دیوهای مازندران می‌داند که البته بین خودمان باشد، ساختارش اصلا بی‌شباهت به خزینه‌های قدیم نیست. حتی براساس علم زمین‌شناسی، می‌گویند، این فرورفتگی با فرسایش مداوم و معمول پدید نمی‌آید.

پارک جنگلی نمک آبرود

پارک جنگلی نمک آبرود را با هیچ کدام از پارک‌های جنگلی شهرهای دیگر به‌خصوص شهرهای صنعتی مقایسه نکنید. در پارک جنگلی نمک آبرود بیشتر از 200 هکتار زمین سبز، زیر پای‌تان فرش شده‌است. اگر گذرتان به آن‌جا افتاد، حتما دوربین همراه‌تان داشته باشید. هرچه نباشد بالاخره درحال سیروسیاحت در یکی از زیباترین پارک‌های جنگلی هستید. خیلی از تفریحات نمک آبرود از طریق این پارک دردسترس قرار می‌گیرد. مثلا خط یک تله‌کابین نمک آبرود از میان همین جنگل می‌گذرد. قدمت بعضی از درختان شمشاد این منطقه از قدمت پیدایش کلمه “پارک” خیلی بیشتر است.

تله‌کابین نمک آبرود

پرواز روی جنگل با طولانی‌ترین خط تله‌کابین ایران از آن لذت‌هایی است که فقط در نمک آبرود تجربه می‌شود. تله‌کابین نمک آبرود در جنوب شرقی این شهرک قرار دارد و با دو خط، مسافران را به قله‌های مدوبن و دیوحمام می‌رساند. اول از همه بگویم که اصلا نگران امنیت این تفریح جذاب نباشید.

این خط تله‌کابین موتور برق اضطراری دارد تا هنگام قطع برق مسافران را به سلامت از ایستگاه پیاده کند. خط اول تقریبا 2100 متر یعنی دو برابر ارتفاع مدوبن است و شما را به این قله می‌رساند. حدود 15 دقیقه در مسیری میان درختان جنگل، از دریا فاصله می‌گیرید و جلو می‌روید تا به ایستگاه آخر خط اول برسید.

زیپ لاین

سوار شدن به تله‌کابین به آدم حس آرامش می‌دهد، ولی در این سو برخی هم به‌دنبال تجربه‌ای هیجان‌انگیز هستند. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، به‌هیچ وجه زیپ لاین نمک آبرود را از دست ندهید. تصورش را بکنید به‌وسیله‌ی تله‌کابین خودتان را آرام آرام به بالای قله رسانده‌اید و همین مسیر را با بیش‌ترین سرعت ممکن بر می‌گردید. تجربه چنین پرواز سریعی بسیار نشاط بخش و مفرح است که برای لحظاتی شما را از همه‌ی دنیا جدا می‌کند. برای این کار لازم است لباس مخصوص را به تن کنید و به کمک قرقره‌ی همراه‌تان به درون دره‌‌ای مه گرفته سفر کنید.

پل معلق

از دیگر موارد هیجان‌انگیز موجود در نمک آبرود که بسیار منحصربه‌فرد هست، می‌توان به پل معلق این منطقه اشاره کرد. البته برای قدم گذاشتن بر این پل نیز باید اقدام به تهیه بلیت و پرداخت هزینه نمایید، اما هیجانی که بعدش تجربه می‌کنید بیش از این‌ها می‌ارزد. این پل بین دو قله‌ی مدوبن و دیو حمام کشیده شده و از بین ناحیه‌ی جنگلی نیز عبور می‌کند. چه بخواهید از درون مه عبور کنید و چه عاشق عکاسی باشید، این مسیر همان چیزی خواهد بود که می‌خواهید. پس از دستش ندهید!

سورتمه

اگر به دنبال یک تفریح خاص و خاطره‌ساز می‌گردید، حتماً این مورد را تجربه کنید. طول مسیر سورتمه ۱۲۵۰ متر است و گذر آن از درون طبیعت و جنگل، حال‌وهوایی خاص به آن بخشیده است. البته خردسالانی که به سن ۵ سالگی نرسیده‌اند، امکان استفاده از این وسیله را به‌‌تنهایی نخواهند داشت. در نتیجه اگر می‌خواهید فرزندان‌تان هم این تفریح را تجربه کنند، لازم است در کنارشان حضور داشته باشید.

 

نظر بدهید